Frászkezelési tippek mindenkinek
Egyszerűen az agyam eldobom azoktól a szalagcímektől, melyek szembejönnek velem a médiában. Nap mint nap emberek tízezreit mérgezik súlyos gondolatokkal. Ez a vészjósló trend, ami alapján a nagyvilág híreit arcunkba kapjuk, engem szakadatlanul rettegésre késztet. Ettől a pániktól pedig elhúzódó idegzsábát kapok.
Egy ideje ugyanis azt vettem észre, hogy a halál fogalma gyakorlatilag a mindennapjaim részévé vált. Mondjuk így legalább az elmúlás tényével folyamatosan tisztában vagyok, viszont az már nagyobb baj, hogy kezd végtelenül nyomasztani. Meghalnak emberek a hőség, vagy a hideg miatt, balesetben, betegségben, öregségben, fiatalon, váratlanul… mindig és állandóan, és ezt a média fáradhatatlanul, tompavégű vasszögekkel kalapálja bele az aurámba. Fáj és nyomot hagy. És hiába is próbálom figyelmen kívül hagyni, a tudatalatti is nagyhatalmú varázsló ám!
Amikor reggelente ébredező ujjaimmal görgetem az üzenőfalamat a közösségi oldalamon, mindig arra eszmélek, hogy a megosztások nagy része ilyen üzenetet hordoz. Elkeserítő. Egyetlen pozitívuma a végzet miatt történő aggódásnak az, hogy kinyírja az álmosságot.
Persze megfoghatom ezt a témát úgy is, hogy behunyt szemmel, ajkaimon a rebegő hálaimán túl levonom azt a konklúziót, ami valamelyest könnyít a szorongástól begörcsölt létemen: tegnap nem én voltam a következő. De aztán jön egy újabb automatikus reakció: egyszer úgyis az leszek.
Remek.
Így hát arra gondoltam, hogy erre az égető problémára azonnal megoldást kell találnom. A hosszadalmas és embert próbáló gondolkodási folyamat végső elhatározása tehát: holnap kiköltözöm magányosan egy távol eső barlangba és megkezdem térerő-mentes remeteéletem. Friss illatú szalmából, a sziklaüreg széltől óvott sarkába pihe-puha ágyat vetek, és onnantól kezdve nincs semmiféle elmúlás-fóbia, csak a gigászi lelki békém szülte idilli képek ringatnak álomba.
Hm. Elképzeltem... De honnan szedek szalmát? Még egyszer mondom: hm. Hajvakargatva mégiscsak arra jutok, hogy ez nem igazán korszakalkotó ötlet, hisz már a beszerzésen képes vagyok elbukni. Akkor mindegy. Hagyjuk… Nekem ez biztosan nem működne. Mélabúsan belátom, hogy tulajdonképpen gyenge vagyok, de a magamon elhatalmasodó szégyenérzetem egy pillanat alatt indulatba fordul át, miszerint még én meneküljek? És ezért? Hát hagyjam, hogy aztán joggal tapasszák rám embertársaim a társadalomiszonyos vájatlakó nevet?
Na nem!
Végül kicsit lenyugszom és úgy határozok, hogy mivel az életemből teljesen kizárni ezt a témakört képtelenség, ezért inkább arra fogok törekedni, hogy vigyázzak magamra. Össze is szedek hát tíz figyelemreméltó ötletet erre vonatkozóan, amit most ezennel kinyilatkoztatok a köz javára.
Mit tehetünk mi magunk annak érdekében, hogy a sötétcsuhás kaszással minél később találkozzunk?
- Villámlás esetén ne álljunk be egy égigérő fa alá.
- Fürdés közben ne szárítsunk hajat.
- Bárhol is vagyunk, ha van biztonsági öv, azt mindig csatoljuk be.
- Benzinkúton ne gyújtsunk rá.
- Hajcsattal ne piszkáljuk a konnektort.
- Ha leszakad alattunk a lift, akkor a becsapódás pillanatában ugorjunk fel páros lábbal. Így pont a levegőben leszünk, amikor visszaütődik a kabin és ránk nem lesz hatással.
- Fegyvert viselő emberekkel legyünk kedvesek és készségesek.
- Bográcsozáskor ne ugrókötelezzünk közvetlenül a tűz mellett.
- Forgalmas helyeken és autópályán lehetőleg csak tankkal közlekedjünk.
- Ne szelfizzünk egy utasszállító gép működő turbinája előtt.
U.i.:
Ha szívesen olvasnál még több ilyen szenzációs ötletet, akkor látogass vissza a XXII. században, mert a fenti listát száz évenként frissítem!